Tropico Serisi

Tropico oyunları benim için hep en özel oyunlar olmuşlardır. Tropico oyunları ile tanışmam   yıllar öncesine dayanıyor. Çalıştığım bir şirkette yürüttüğüm bir gece yarısı operasyonu sırasında hayli sıkılmıştım ki bir oyun arayışına girişmiştim. Bunu çok iyi hatırlıyorum. Tam da işte o anların birinde Tropico ile tanıştım. Yine aynı dakika içinde bilgisayarıma yükleyip oynamaya başladım .Tam aradığım türde bir strateji oyunu olduğunu düşündüm.

 Bir strateji oyunundan ne bekleyebilirsiniz? Bu sorunun cevabını Tropico çok güzel veriyor. Bir strateji oyunundan ne bekleyebilirseniz hepsini karşılayan türden bir oyundu. Devle yönetimi, siyaset, ticari faaliyetler; hepsi iç içe o kadar güzel harmanlanmıştı ki adeta beni mest etmişti.

Eski dönem devrimci başkanlardan ya da büyük devrimcilerden tanıdığınız, bildiğiniz her kim varsa  bu oyunda yer verilmiş. Hem yad edilmiş  hem de onları seven nice oyuncuyu mutlu etmiştir. Tropico,  tüm yeteneklerinizi fazlasıyla sergileyebileceğiniz oldukça geniş bir özgürlük alanı sağlamıştır. Müzikleri bir süre sonra baysa da  gayet güzel. Oynanış çok basit ve rahat. Oyunu rahatlıkla oynayabilmek için basit bir İngilizce bilgisi yeterli.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir